شرکت اطلس کمپرسور کارا
دست نوشته های ...
مزایای استفاده از کمپرسور دور متغیر

کمپرسور های اسکرو در بسیاری از رنج های خود می توانند  از نوع دور متغیر ارایه شوند .  واین به  آن معنی است که از دستگاههای  frequency convertor

 یا درایو  در آن استفاده  می شود .  

مزایای استفاده  از آن به شرح زیر است  :

 

1-بازگشت  سرمایه اولیه در حدود یکسال :  در صورتی  که کمپرسور شما  30 % زمان  بی باری  داشته باشد   با حداقل کردن  دور کمپرسور  می توان هزینه  اولیه خرید  درایو  با صرفه جویی در مصرف  برق در بازه زمانی  یکسال مساوی دانست  و پس از یکسال این صرفه جویی  در مصرف انرژی سود شرکت تلقی می شود .

بنابراین با خرید  کمپرسور دور متغیر شما هرسال به اندازه درایو آن سود کرده اید .

2- راه اندازی  فرم و آسان   :   در کمپرسورهای  دور ثابت  ،  راه اندازی  به صورت  ستاره مثلث  انجام می شود .  در این روش  ابتدا با حدود3/1توان کمپرسور روشن شده  و بعد از مدت زمانی مشخص  از حداکثر توان استفاده   می شود .  اما با استفاده  از درایو  این توان  5% تا  100%  به صورت آرام  و نرم بارگذاری   می شود.

3-بالا رفتن عمر کمپرسور : با توجه به اینکه  عمر قطعات  ارتباطی مستقیم  با حداکثر دور چرخش  میزان چرخش   در واحد زمان  دارند ،  لذا با کم شدن  دور کمپرسور ، عمر واحد هواساز و الکترو موتور افزایش می یابد . 

 با توجه  به بالا رفتن  عمر بیرینگ ها ،کاسه نمد  در دورهای  پایین تر ، زمان :  ( Over  haul)     4-  بالا رفتن  زمان تعمیرات اساسی تعمیرات اساسی افزایش می یابد .

5- کاهش صدا و لرزش  دستگاه  :  افرادی  که با کمپرسور ها سروکار دارند می  دانند  صدای دستگاه   درحالت    unload  به علت کاهش  فشار روغن کاری ،  افزایش  می یابد  - لذا  اگردر این حالت  سرعت کاهش  یابد، صدای دستگاه  نیز کاهش  می یابد .

6-  کاهش میزان آمپرمصرفی  در هنگام استارت اولیه :  در راه اندازی ستاره- مثلث 3 تا  5  برابر جریان نامی  مصرف می شود    که علاوه  برکاهش  عمر قطعات ، میزان بالایی از برق مصرف می شود  .  اما درکمپرسور های دور متغیر  هیچگاه  بالاتر از توان نامی استفاده نخواهد شدارسال نظر ...
لطفا نظرات خود را از طریق فرم زیر ارسال نمائید.
ساعت و تاریخ : 02:22- 1398/3/6
نام :
پست الکترونیکی :
صفحه شخصی :
توضیحات :