مزایای استفاده از کمپرسور دور متغیر

کمپرسور های اسکرو در بسیاری از رنج های خود می توانند  از نوع دور متغیر ارایه شوند .  واین به  آن معنی است که از دستگاههای  frequency convertor

 یا درایو  در آن استفاده  می شود .  

مزایای استفاده  از آن به شرح زیر است  :

 

1-بازگشت  سرمایه اولیه در حدود یکسال :  در صورتی  که کمپرسور شما  30 % زمان  بی باری  داشته باشد   با حداقل کردن  دور کمپرسور  می توان هزینه  اولیه خرید  درایو  با صرفه جویی در مصرف  برق در بازه زمانی  یکسال مساوی دانست  و پس از یکسال این صرفه جویی  در مصرف انرژی سود شرکت تلقی می شود .

بنابراین با خرید  کمپرسور دور متغیر شما هرسال به اندازه درایو آن سود کرده اید .

2- راه اندازی  فرم و آسان   :   در کمپرسورهای  دور ثابت  ،  راه اندازی  به صورت  ستاره مثلث  انجام می شود .  در این روش  ابتدا با حدود3/1توان کمپرسور روشن شده  و بعد از مدت زمانی مشخص  از حداکثر توان استفاده   می شود .  اما با استفاده  از درایو  این توان  5% تا  100%  به صورت آرام  و نرم بارگذاری   می شود.

3-بالا رفتن عمر کمپرسور : با توجه به اینکه  عمر قطعات  ارتباطی مستقیم  با حداکثر دور چرخش  میزان چرخش   در واحد زمان  دارند ،  لذا با کم شدن  دور کمپرسور ، عمر واحد هواساز و الکترو موتور افزایش می یابد . 

 با توجه  به بالا رفتن  عمر بیرینگ ها ،کاسه نمد  در دورهای  پایین تر ، زمان :  ( Over  haul)     4-  بالا رفتن  زمان تعمیرات اساسی تعمیرات اساسی افزایش می یابد .

5- کاهش صدا و لرزش  دستگاه  :  افرادی  که با کمپرسور ها سروکار دارند می  دانند  صدای دستگاه   درحالت    unload  به علت کاهش  فشار روغن کاری ،  افزایش  می یابد  - لذا  اگردر این حالت  سرعت کاهش  یابد، صدای دستگاه  نیز کاهش  می یابد .

6-  کاهش میزان آمپرمصرفی  در هنگام استارت اولیه :  در راه اندازی ستاره- مثلث 3 تا  5  برابر جریان نامی  مصرف می شود    که علاوه  برکاهش  عمر قطعات ، میزان بالایی از برق مصرف می شود  .  اما درکمپرسور های دور متغیر  هیچگاه  بالاتر از توان نامی استفاده نخواهد شدارسال نظر ...
لطفا نظرات خود را از طریق فرم زیر ارسال نمائید.
ساعت و تاریخ : 18:42- 1398/1/2
نام :
پست الکترونیکی :
صفحه شخصی :
توضیحات :