چیلر آب خنک

چيلرهای آب خنک  شرکت اطلس کارا مجهز به اواپراتور پوسته و لوله DX، کندانسور پوسته و لوله، کمپرسور اسکرو و شير انبساط‌های الکترونيکي است. اين چيلر مناسب برای استفاده در شرایط آب و هوایی خشک با قابلیت نصب در محیط‌های سرپوشیده مانند موتور خانه مي‌باشد. این محصول قابليت نصب آسان را دارد. سطح صدا و میزان لرزش کم این محصول آن را از سایر رقبا هم رده خود متمایز کرده است.

چیلر آب خنک نوعی چیلر تراکمی می‌باشد که از آن به عنوان مولد سرما در تهویه مطبوع تابستانی، سرمایش‌های فرآیندی و خنک‌کاری تجهیزات صنعتی استفاده می‌شود.

در واقع، تنها تفاوت چیلر آب خنک به لحاظ عملکرد (در مقایسه با چیلر تراکمی هوا خنک هوا خنک و تبخیری) نوع کندانسور آن ها می باشد. همانطور که از نامش پیداست، در چیلرهای آب خنک، از کندانسور آبی به عنوان عامل چگالش (Condensation) در سیکل تبرید استفاده می شود.

 تولید سرمایش در چیلر آب خنک بر اساس سیکل تراکمی – تبخیری کار است و در ظرفیت‌های متوسط (بین 20 الی 80 تن تبرید) و بزرگ (100 الی 2000 تن تبرید) طراحی و تولید می‌شود.

از چیلر آب خنک می‌توان جهت سرمایش واحدهای مسکونی، تجاری، اداری و مجتمع‌های فرهنگی – تفریحی، ورزشی و همین‌طور سرمایش فرآیندی در صنایع شیمیایی، دارویی، غذایی و … و همین‌طور خنک‌کاری تجهیزات و دستگاه‌های صنعتی استفاده کرد.

چیلر آب خنک (Water Cooled Chiller) با تولید آب سرد، سرمایش مورد نیاز فن‌کوئل‌ها، هواسازها، راکتورهای صنایع دارویی و غذایی، قالب‌های تزریق پلاستیک و تجهیزات صنعتی را تأمین می‌کند.
چیلر آب خنک


ساختار چیلر آب خنک

چیلر آب خنک از چهار قسمت اصلی و چندین قطعه کنترلی و حفاظتی تشکیل شده است.

قطعات اصلی‌ای که در همه چیلرهای تراکمی یکسان هستند و در چیلر آب خنک نیز استفاده می‌شوند کمپرسور، کندانسور، اواپراتور و شیر انبساط (اکسپنشن ولو) است.

دلیل اینکه به این نوع از چیلر تراکمی، چیلر آب خنک گفته می‌شود نوع کندانسور آن است. در چیلر آب خنک کندانسور از نوع آبی بوده و مبرد داغ خروجی از کمپرسور از طریق تبادل حرارت با آب در گردش برج خنک‌کننده تقطیر و سرد می‌شود.

چیلر های آب خنک اطلس کارا با هدف برآوردن آب خنک مورد نیاز برودت محیط و با رعایت استاندارد های روز از لحاظ الکترونیکی، حرارتی، مقاومت و ایمنی با راندمان حرارتی بالا و توان مصرفی پایین تولید گشته اند.

با اینکه برج خنک‌کننده دستگاهی مجزا از چیلر آب خنک می‌باشد اما چون وظیفه آن تأمین آب خنک کندانسور چیلر آب خنک جهت تقطیر و سرد کردن مبرد می‌باشد، کارکرد آن مستقیماً روی عملکرد چیلر آب خنک تأثیر می‌گذارد. به همین دلیل بهتر است چیلر آب خنک و برج خنک‌کننده از یک تولید کننده تأمین شوند و یا حتماً از مناسب بودن ظرفیت برج خنک‌کننده برای چیلر آب خنک اطمینان حاصل شود.

انواع چیلر آب خنک

چیلر آب خنک را بر اساس نوع کاربری و همین‌طور قطعات اصلی تشکیل‌دهنده آن می‌توان به انواع مختلفی تقسیم‌بندی کرد.

در جدول زیر تقسیم‌بندی انواع چیلر آب خنک بر اساس نوع کاربری و قطعات اصلی تشکیل‌دهنده آن آمده است:
چیلر آب خنک

کمپرسور

نوع کمپرسور به عنوان قلب تپنده در عملکرد چیلر آب خنک تأثیر مهم و مستقیم دارد و همچنین در ضریب عملکرد، راندمان، ابعاد، طول عمر مفید دستگاه، مصرف برق و برودت تولید شده توسط چیلر موثر است.

مزایای کمپرسورهای اسکرو عبارت اند از :

۱ . داشتن COP بیشتر نسبت به کمپرسور رفت و برگشتی (پیستونی) که در تناژ برابر ، مصرف برق کمتری دارد. (یعنی اینکه یک چیلر تراکمی آب خنک مجهز به کمپرسورهای اسکرو در مقایسه با کمپرسورهای رفت و برگشتی (با مشخصات و تن تبرید برابر) برق صرفی کمتری دارد)

۲ . استهلاک و ارتعاش کمتر به دلیل اینکه قطعات متحرک کمتری دارد و به جای حرکت رفت و برگشتی ، حرکت دورانی دارد. (از جمله معایب چیلر آب خنک مجهز به کمپرسور رفت و برگشتی، ارتعاش و نیز استهلاک بالاتر آن نسبت به نوع اسکرو است)

۳ . مقاومت در برابر بازگشت مایع (یعنی اینکه این کمپرسورها در برابر برگشت مبرد به شکل مایع به داخل کمپرسور، مقاومت بالایی دارند و از آسیب احتمالی آن جلوگیری می شود)

۴ . کنترل ظرفیت به صورت پیوسته و در نتیجه ثابت نگه داشتن راندمان آن تحت بارهای کاری مختلف (برای مثال کمپرسورهای اسکرو شرکت Hanbell می توانند به شکل پیوسته (معمولا از ۳۰ تا ۱۰۰ درصد) دور خود را تغییر دهند و در نتیجه به اندازه نیاز مصرف کننده تحت بار قرار گرفته و میزان برق مصرفی آن کاهش قابل توجهی دارد که از مهمترین مزایا و برتری های آن است)

مزایای کمپرسورهای رفت و برگشتی (پیستونی) عبارتند از :

۱ . مناسب ترین نوع کمپرسور جهت استفاده در مناطق با آب و هوای گرم و مرطوب (حاره ای) به دلیل قابلیت تحمل فشار و دمای بالا (در حالی که در چنین مناطقی به علت حساس بودن ساختار کمپرسورهای اسکرو و اسکرال نسبت به دما و فشار بالا ، باید فقط از نوع اسکرو یا اسکرال مخصوص حاره ای استفاده نمود)

۲ . قابل تعمیر بودن در صورت فرسوده شدن پس از چند سال و در نتیجه افزایش طول عمر چیلر

۳ . قابلیت ایجاد فشارهای بسیار بالا در مبرد

مقایسه کلی کمپرسور اسکرال و کمپرسور اسکرو در چیلر آب خنک

کمپرسور اسکرال در مقایسه با سایر کمپرسورهای متداول، پایین ترین میزان خرابی و پایین ترین مصرف برق را دارد.

 در کمپرسور اسکرال به علت ساختار داخلی ساده تر و استفاده کمتر از قطعات متحرک، سروصدا نسبت به کمپرسور اسکرو کمتر و عمر آن نیز بیشتر است. البته این ساختار ساده کمپرسور اسکرال باعث کاهش توانایی فشرده سازی شده است.

متاسفانه کمپرسورهای اسکرال به صورت نیمه بسته و غیرقابل تعمیر می‌باشند.

 کمپرسور اسکرو بازدهی بالاتری نسبت به اسکرال دارد.

 ساخت و تعمیر کمپرسور اسکرو بسیار تخصصی بوده و قیمت و هزینه نگهداری آن بالاتر است.

کمپرسور اسکرو برای ظرفیت کم سرمایشی غیرقابل ساخت می‌باشد

کندانسور

کندانسور به عنوان واحد تقطیر در چیلر آب خنک نقش بسیار مهم و تعیین‌کننده‌ای دارد. نوع کندانسور و سطح تبادل حرارتی آن تأثیر مستقیم در ضریب عملکرد، راندمان، ابعاد، طول عمر مفید دستگاه، مصرف برق و برودت تولید شده توسط چیلر هوا خنک دارد.
چیلر آب خنک

اواپراتور

اواپراتور به عنوان واحد تبخیر نشان‌دهنده نتیجه عملکرد چیلر می‌باشد. به این صورت که برودت مورد نیاز در اواپراتور چیلر آب خنک تولید می‌شود.

نوع اواپراتور و سطح تبادل حرارتی آن تأثیر مستقیم در ضریب عملکرد، راندمان، ابعاد، طول عمر مفید دستگاه، مصرف برق و برودت تولید شده توسط چیلر هوا خنک دارد.

کاربری

نوع کاربری در طراحی و انتخاب چیلر بسیار مهم است بسته به اینکه چیلر برای چه نوع کاربر‌ی‌ای طراحی و تولید می‌شود، نوع کمپرسور، کندانسور و اواپراتور آن می‌تواند تغییر کند.

ردیف

نوع کمپرسور

نوع کندانسور آبی

نوع اواپراتور

نوع کاربری

1

سیلندر پیستونی

پوسته و لوله

پوسته و لوله

تهویه مطبوع

2

اسکرال

صفحه‌ای

صفحه‌ای

سرمایش فرآیندی

3

اسکرو

-

آیس بانکی

صنعتی

4

روتاری

-

-

-

شرکت اطلس کارا  با توجه به استاندارد های جهانی مانند EUROVENT و با استفاده از تکنولوژی ،تجهیزات ، ابزارآلات و ماشین ها و نرم افزار های روز دنیا و در نظر گرفتن توان مصرفی پایین و راندمان حرارتی بالا اقدام به طراحی این محصول متناسب با نیاز های شما نموده است. اواپراتورها به دقت مهندسی شده اند تا نرخ انتقال حرارت عالی، جوشاندن مبرد موثر و حمل مطمئن روغن را ارائه دهند. مدارهای پوسته طوری طراحی شده اند که عملکرد بالا با افت فشار کم را برای حفظ توان پمپاژ مورد نیاز ارائه دهند.
چیلر آب خنک

تجهیزات جانبی چیلر آب خنک

تابلو برق: برای کنترل عملکرد سرمایشی و میزان مصرف انرژی چیلر و همچنین قطع و وصل چیلر از تابلو برق استفاده می‌شود.

پمپ ها: در چیلر آب خنک معمولا دو پمپ یکی برای انتقال آب سرد به فضای داخلی ساختمان و دیگری برای انتقال آب خنک کاری استفاده می‌شود

لوله‌کشی: برای وصل کردن قسمت های اصلی چیلر و همچنین انتقال آب خنک کاری از لوله ها استفاده می‌شود

برج خنک کننده: برای کاهش دمای آب خنک کاری در چیلر آب خنک، از برج خنک کننده استفاده می‌شود.

شیر سرویس: برای تعمیرات معمولا به جداسازی قسمت های مختلف سیستم نیاز است و از شیر سرویس برای این کار استفاده می‌شود.

فیلتر درایر: رطوبت و ناخالصی‌های مبرد توسط فیلتر درایر جذب می‌شود.

مزایا و معایب چیلرهای آب خنک

ردیف

معایب  چیلرهای آب خنک

مزایای چیلرهای آب خنک

1

هزینه تعمیرات و نگهداری بالا

هزینه خرید اولیه پایین

2

نیاز به برج خنک‌کننده

مصرف برق پایین

3

نیاز به سیستم پمپاژ برج خنک‌کننده

عدم نیاز به فضای باز و دسترسی به هوا آزاد

4

نیاز به سختی گیر آب جبرانی برج خنک‌کننده

سطح صدا و لرزش کم

5

محدودیت در انتخاب اقلیم
(
در شهرهای با رطوبت نسبی بالا قابل نصب نیست)

ابعاد و اندازه کوچک مخصوصاً در ظرفیت‌های بالای برودتی

6

وابسته بودن چیلر به برج خنک‌کننده

فشار کاری پایین

7

مصرف زیاد آب

راندمان سرمایشی بالا

8

-

مناسب جهت دماهای زیر صفری 


معایب چیلر آب خنک

هزینه نگهداری: از آنجایی که چیلرهای آب خنک اجزای بیشتری دارد، نیاز به نگهداری بیشتر می‌باشد. شرکت ها و مجتمع ها باید برای معاینه دوره ای، تصفیه آب برای زدودن ناخالصی‌ها و تمیزکاری ماشین آلات چیلرها آماده پرداخت هزینه باشند. همچنین، هزینه نگهداری بیشتر به معنی مدت از کار افتادگی بیشتر نیز می‌باشد. این به علت نیاز به تعمیرات بیشتر آب خنک به دلیل داشتن اجزای بیشتر نسبت به چیلر هوا خنک است.

پیچیدگی نصب:  اجزای بیشتر در چیلرهای آب خنک دردسرهای نصب این سیستم تهویه مطبوع را افزایش می‌دهد. این به معنی هزینه نیروی انسانی بیشتر برای چیلر آب خنک نسبت به چیلرهای هوا خنک می‌باشد.

نیاز به اتاق مکانیکی: ساختمان ها نیازمند داشتن یک اتاق مجزا برای نگهداری چیلر آب خنک می‌باشند. این توصیه برای اطمینان از عملکرد مناسب چیلر به همراه برج خنک کن و دیگر اجزا می‌باشد.

ایده‌آل نبودن برای مناطق کم آب: به دلیل استفاده مقدار قابل توجهی از آب، چیلرهای آب خنک برای استفاده در مناطقی که کمبود آب دارند بهینه نمی‌باشد. به طوری که بعضی از مناطق بسیار خشک حتی در تامین آب مورد نیاز چیلر با مشکل مواجه می‌شوند. از طرف دیگر، شرکت و مجتمع ها باید انتظار افزایش هزینه های مصرف آب به ازای افزایش مصرف چیلر را داشته باشند.

شرایط رطوبتی هوا: بازدهی این چیلرها در محیط های مرطوب کاهش می‌یابد. این به علت افزایش دمای حباب خیس ناشی از افزایش رطوبت می‌باشد، که معیاری برای عملکرد آب برای جذب گرمای مبرد است.

قیمت

چیلر آب خنک در ظرفیت سرمایشی مشخص به دلیل راندمان بالاتر و نوع کندانسور آن قیمت پایین‌تری نسبت به چیلر هوا خنک دارد.

طبیعی است با بالا رفتن ظرفیت سرمایشی این اختلاف بیشتر و مشهودتر می‌گردد اما با نسبت تقریبی قیمت چیلر آب خنک حدوداً بین 30 تا 40 درصد از قیمت چیلر هوا خنک پایین‌تر می‌باشد. ما در مجموعه اطلس کارا سعی کرده ایم تا جای ممکن قیمت ها را رقابتی و منصفانه عرضه کنیم و به این شیوه در راستای افزایش رضایت مشتری گام برداریم. در این مسیر، تولید کننده بودن شرکت اطلس کارا هم بی تاثیر نیست و شما با خرید چیلر هوا خنک اطلس کارا  که محصول این شرکت خوش نام است، قیمت منصفانه ای بابت آن پرداخت خواهید کرد.

خرید چیلر تراکمی آب خنک

چیلر آب خنک جزو چیلرهای تراکمی است که به دلیل کاربری گسترده و مزیت‌های زیاد مورد توجه قرار گرفته است. این چیلر برای تمامی مناطق جز شهرهای شمالی و جنوبی ایران که آب و هوای شرجی دارند؛ قابلیت نصب دارد. خرید چیلر تراکمی آب خنک با توجه به فواید ذکر شده بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی است. برای خرید دستگاه چیلر تراکمی آب خنک و اطلاع از قیمت می‌توانید از طریق شماره‌های درج شده در سایت با کارشناسان اطلس کارا در ارتباط باشید.

استعلام قیمت و فروش چیلر آب خنک

برای انتخاب چیلر آب خنک و یا انواع دیگر چیلر و ظرفیت متناسب با کاربرد مورد نظرتان، با شرکت اطلس کارا تماس بگیرید. کارشناسان اطلس کارا آماده ارائه مشاوره تخصصی در این زمینه می‌باشند.

محل نصب چیلرهای آب خنک

با توجه به اینکه چیلر آب خنک بر خلاف چیلر هوا خنک نیازی به جریان هوا برای خنک شدن مبرد داغ داخل کندانسور ندارد، می‌توان چیلر آب خنک را در هر محلی نصب نمود. بطور معمول چیلر آب خنک در قسمت‌های تحتانی ساختمان و داخل موتورخانه نصب می‌گردد اما با توجه به صدا و لرزش پایین چیلر آب خنک می‌توان آن را در فضای باز و پشت‌بام نیز جانمایی نمود.

در صورت نصب چیلر آب خنک در فضای باز و پشت‌بام بهتر است چیلر داخل باکس قرار گیرد تا کمپرسور و قطعات کنترلی در معرض نور خورشید و بارش باران و برف قرار نگیرند.

توصیه می شود از مشاوره تخصصی شرکت اطلس کارا به صورت رایگان استفاده نمایید . توجه به این نکته حائز اهمیت است که برج خنک‌کننده که وظیفه تأمین آب سرد جهت تقطیر مبرد داخل کندانسور را دارد می‌بایست در فضای باز و در معرض گردش هوا نصب گردد.

بطور کلی چیلر آب خنک به دلیل فشار کاری کمتر، راندمان بیشتر و صدا و لرزش کمتر، انتخاب مناسب و اقتصادی‌تری می‌باشد اما باید به این نکته توجه داشت که هزینه نگهداری و تعمیرات بالا و مصرف بالای آب آن مخصوصاً در شرایط کنونی، از جایگاه آن به عنوان انتخاب اول می‌کاهد.

از چیلر آب خنک نمی‌توان در مناطق با رطوبت نسبی بالا استفاده نمود. دمای سابکول (subcool) پایین در چیلر آب خنک و فشار کاری پایین، آن را مناسب‌ترین گزینه جهت تولید سرمایش زیر صفر در فرآیندهای شیمیایی، دارویی و صنعتی می‌نماید.

پرسش های متداول :

چیلر آب خنک برای چه نوع آب و هوایی مناسب می‌باشد؟

چیلر آب خنک قابل استفاده برای هر نوع اقلیمی به جز مناطق با رطوبت نسبی بالا می‌باشد در نتیجه از چیلر آب خنک نمی‌توان در شهرهای شمالی و جنوبی کشور استفاده نمود.

میزان صدا و لرزش چیلر آب خنک چقدر است؟

چیلر آب خنک به دلیل ابعاد کوچکتر و نداشتن فن، سطح صدا و لرزش بسیار کمی دارد. صدا و لرزش چیلر آب خنک وابسته به نوع کمپرسوری است که در ساخت آن استفاده شده است.

فضای مورد نیاز برای نصب چیلر آب خنک چقدر است؟

چیلر آب خنک بهتر است در داخل موتورخانه یا فضایی نصب گردد که امکان نگهداری و سرویس دوره‌ای آن مهیا باشد. بطور کلی فضای مورد نیاز جهت نصب چیلر آب خنک، بسیار کمتر از چیلر هوا خنک می‌باشد.

عمر مفید چیلر آب خنک چند سال می‌باشد؟

با توجه به ساختار و فشار کاری پایین چیلر آب خنک و بسته به کیفیت نگهداری و راهبری آن، می‌تواند بین 30 الی 40 سال متغیر باشد.

مدت زمان تولید چیلر آب خنک چقدر است؟

با توجه به ظرفیت برودتی چیلر آب خنک، زمان ساخت آن از 20 روز کاری الی 60 روز کاری می‌تواند متغیر باشد و بطور کلی زمان مورد نیاز جهت ساخت چیلر آب خنک کمتر از چیلر هوا خنک می‌باشد.

میزان آب و برق مصرفی چیلر تراکمی آب خنک چقدر است؟

برای محاسبه میزان آب و برق مصرفی چیلر تراکمی آب خنک باید تمام تجهیزاتی که برق مصرف می کنند را در نظر گرفت و هر یک را به صورت جداگانه محاسبه و مجموع آن را بدست آورد. چنین محاسبه ای بسیار مفصل بوده و لذا ما در یک مقاله جداگانه با تمام جزئیات میزان آب و برق مصرفی آن (برای نمونه یک چیلر آبی ۱۵۰ تن تبرید) و همچنین هزینه های مربوط به تعمیر و نگهداری سیستم و نیز مقایسه آن با چیلرهای جذبی را ارائه داده ایم که می توانید آن را در این مقاله مقایسه چیلرهای تراکمی و جذبی از نظر مصرف انرژی و قیمت اولیه مطالعه کنید.

آیا چیلر تراکمی آب خنک مصرف آب دارد؟

بله این دستگاه مصرف آب دارد. در واقع این برج خنک کننده متصل به چیلر است که مصرف آب دارد. در برج خنک کننده یک مدار باز آب وجود دارد که دائما بین کندانسور چیلر و برج گردش می کند. چون این آب برای خنک شدن در تماس مستقیم با هوا است (جریان هوایی که توسط فن برج ایجاد می شود) بخار شده و باید آب جایگزین به مدار تزریق شود.

چیلر آب خنک مصرف برق بالاتری دارد یا هوا خنک؟

نوع هوا خنک مصرف برق بالاتری دارد چونکه راندمان آن نسبت به نوع آب خنک کمتر است. ولی باید این را هم در نظر بگیریم که نوع هوا خنک اصلا مصرف آب ندارد ولی نوع آب خنک وابسته به مصرف آب بوده و باید هزینه مصرف آب را نیز به مجموع هزینه های مصرف انرژی دستگاه افزود.

مزیت های چيلر با کندانسور آب خنک اطلس کارا

 •         کاربری مسکونی و صنعتی
 •        تامین آب سرد مرکزی
 •         قابلیت نصب در محیط بیرون و یا داخل
 •         ظرفیت سرمایشی 50 تا ۲۰۰۰ کیلووات
 •         دارای برچسب راندمان حرارتی
 •         مطابق با استاندارد روز
 •        عملکرد در ۲سطح راندمان حرارتی ECO وStandard
 •         کیفیت بالای قطعات
 •         استفاده از استاندارد IP54 یا بالاتر
 •         رعایت استانداردهای TEMA و ASME و ASTM
 •        تولید آب سرد بالای صفر ( مصارف عمومی و صنعتی )

 • قابل ارائه با گازهای مبرد R-22/R-134a/R-407c
 • کارکرد با کمپرسور های متنوع
 • کارکرد با کندانسور آبی
 • تحویل به صورت شارژ کامل گاز و روغن
 • سیستم کنترلی PLC با قابلیت اتصال به BMS
 • امکان مانیتورینگ از راه دور
 • امکان ارائه با باکس صداگیر کمپرسور جهت کاهش صدای چیلر
 • قابل ارائه به صورت چیلر زیر صفر (Brine chiller)


مهمترین ویژگی های چیلر آبی ساخته شده در شرکت اطلس کارا

۱ . کمپرسور مجهز به سیستم کنترل ظرفیت پیوسته (کمپرسور اسکرو مارک بیتزر و هنبل یا اسکرال دانفوس و کوپلند که اثر قابل توجهی بر افزایش راندمان دستگاه و در نتیجه کاهش میزان آب و برق مصرفی دستگاه چیلر تراکمی آب خنک دارد)

۲ . اواپراتور از نوع Shell and Tube با تیوب های مسی (و ستاره های ۵ پر آلومینیومی جهت ایجاد جریان توربولانس در سیال برای افزایش نرخ انتقال حرارت در آن به صورت آپشن) با عایق کاری جداره های آن جهت جلوگیری از اتلافات حرارتی و نیز تشکیل قطرات آب بر روی پوسته آن

۳ . قابلیت مجهز نمودن مدار تبرید چیلر تراکمی آب خنک به شیر انبساط الکترونیکی (Electronic Expansion Valve E.E.R) جهت کنترل هر چه بهتر ظرفیت سیستم و کاهش مصرف انرژی (با شیرهای انبساط الکترونیکی کنترل مدار سیکل تبرید با دقت بسیار زیادی انجام شده و بهینه سازی صورت گرفته در نهایت منجر به کاهش ۸ تا ۱۳ درصدی میزان برق مصرفی دستگاه می شود)

۴ . دستیابی به بالاترین راندمان با انجام تحلیل های سیالاتی و حرارتی مهندسی شده در مدار چیلر و بهبود عملکرد مبدل های حرارتی کندانسور و اواپراتور آن (C.O.P > 5)

۵ . حفظ و حتی افزایش ضریب عملکرد (C.O.P) در ظرفیت های جزئی با مجهز کردن موتورهای الکتریکی کمپرسورها به تکنولوژی اینورتر در صورت نیاز یا درخواست مشتری (Partial Load)

۶ . استفاده از سیستم مانیتورینگ پیشرفته با قابلیت برنامه ریزی و صفحه نمایشگر لمسی (LCD Touch) و قابل اتصال به سیستم BMS ساختمان

۷ . استفاده از مبردهای دوست دار محیط زیست R407 ، R134A و …

۸ . مجهز به کلیه سیستم های حفاظتی از جمله درایر ، ترموستات آنتی فریز ، کنترل فشار بالا و پایین ، سیستم برگشت روغن و …

۹ . استفاده از شیرهای سرویس روی چیلر آبی جهت جلوگیری از هدر رفتن مبرد در زمان سرویس و نگهداری

۱۰ . کلیه قطعات اصلی دستگاه ساخت شرکت های معتبر اروپایی از جمله Danfoss , Siemens , Alco , Omron , GMC , Schneiderگروه صنعتی اطلس کارا سازنده بهترین کیفیت  چیلر هواخنک چیلر آب خنک  اگزاست فن هواساز تجاری – صنعتی اکوپک پکیج پشت بامی ( روف تاپ ) کندانسور هوایی مدولار برج های خنک کننده ایرواشر کندانسور های هوایی کندانسینگ یونیت جهت پروژه های  بهداشتی – درمانی صنعتی-تجاری مسکونی با لاترین درصد رضایت مشتریان